Nemberela

Austrálie & Oceánie
Locals

Malá rybářská vesnička, která se stala turisticky vyhledávanou především u surfařů, díky kvalitním a konzistentním reefovým vlnám. Tato mírumilovná vesnička kde rostou kokosy vzdálená od civilizace i přes pozvolný turistický rozmach si stále nechává své venkovské kouzlo. Po vesnici se procházejí roztomilí čuníčci, kteří při odlivu vyrážejí hledat potravu na odkrytý reef.

Lidé jsou milí a přátelští a nesnažejí se Vám neustálé něco prodat, tak jak je tomu na Bali. Spíše je někdy problém přimět je něco dělat, nebo získat od nich důležíté informace, např. kdy je jede ferry z ostrova atd.

Angličtina není u vesničanů příliš obvyklý jazyk,m proto je dobré naučit se několik frází indonésky.

Díky surfařům je ve vesnici několik ubytování, z nichž některé se blíží západnímu stylu, ty jsou však velice drahé a majitel není Indonesan. Je zde také několik homestay, kde se o Vás budou starat jako o vlastní. Ubytovaní již nemá takovou úroveň, ale je několikanásobně levnější a má nezapomenutelné kouzlo.

Všechna ubytování jsou hned u surfařského spotu a většinou jsou nabízena s plnou penzí. K jídlo dostanete dary moře nebo kuře, rýži, nudle a zeleninu. Jídla je dostatek a je dobré. Jen neustálý stereotyp Vás může vylákat navštívit jednu ze dvou restaurací, které jsou ve vesnici. Zde si můžete zajit na večeri a na pivko a potkat zajímavé lidi z řad cestovatelů, jachtařů a surfařů.

K hlavní aktivitám zde patří surfování díky super perfektním spotům. Line up není přeplněný, rychle se s ostatními surfaři seznámíte, vládne tu příjemná přátelská atmosféra. Nemberela není místo, kam jezdí mladíci změřit si své ego a perou se o každou vlnu jak o život, jak je tomu trochu na Bali nebo na Lomboku.

Na line-upu potkáte i spoustu postarších pánů, kteří mají již hodně nasurfováno a již nechtějí žádný Kamitaze vlny, ale rádi se svezou na vlně, co má šťávu a koule. Hodně surfařů se sem vrací každoročně a tráví zde několik měsíců.

Pokud nejste příznivci surfování nebo zrovna nejsou vlny, což se nestává často, okolí vesnice lemují nádherné zapomenuté pláže, vhodné pro koupaní (především příliv) a šnorchlování. K prozkoumání okolí je nejlepší půjčit si motorku nebo kolo. (Kolo přes poledne nedoporučuji, protože je na něj moc veliké horko). Je možné domluvit vyjižďku lodí na ryby nebo na jeden z opustěných ostrovů v blízkosti. Pokud jste příznivci Kiteboardingu, najdete ten správný vítr v období sucha v nedaléké vesnicí Boa. Vítr není sice tolik silný, budete potřebovat větší kiteboardy, než na jaké jste zvyklí z domova, ale několik Kiteru se prohání po ostrově také.

admin