13.di l- Frontside Cutback

petak

Frontside cutback je stejně jako backside re-entry jedním ze základních triků, který je hojně využíván surfaři různých úrovní. Pomocí jízdy po hraně surfboardu Vám Frontside cutback pomůže vrátit se zpět do lámající se vlny, kde můžete nabrat větší rychlost. Je to zábavný trik, který Vám pomůže lépe vlnu poznat a pousne Vás na další stupeň v surfování.

První věc, co musíte udělat, je chytit vlnu, která se bude valit po vaší přední straně(tzv. budete jí mít na forehand nebo Frontside)

Postup

Postavte se na surfboard(čím rychleji tím lepé jakmile ucítíte, že Vás vlna veze.) . Sjeďte z vrcholku vlny dolů až do místa, kde již vlna není příkrá(tzv. mrtvy bod), snažte se nabrat co největší rychlost a udělejte spodní oblouk a stoupejte na horu pod uhlem 40-60 stupňů
Jakmile budete stoupat po vlně nahoru a budete v polovině vlny, pokrčte kolena a přeneste váhu s palcové strany surfboardu na patovou.
Přetočte horní část těla ve směru jakým budete zatáčet.
Natáhněte přední ruko naproti vodě, aby jste drželi stále nízké postaveni. Váha by měla být na zadní noze a přední nohou naveďte surfboard do oblouku.
V polovině oblouky by jste měli mít natočenou vedoucí ruku vodorovně s vlnou a nízké postavení by Vám mělo umožnit dotýkat se vlny. Surfboard by měl být postavený na hranu patové časti, nasměrovaný dolu po vlně.
Zatlačte na hranovou(patovou) části jak nejvíce dovedete a udělejte krátký oblouk zpět do vlny.
Jakmile najedete do zpěněné vody, je na čase ukončit oblouk. Odlehčete zadní nohu a přeneste co nejvíce váhu na přední nohu.
Zadní část surfoardu Vám sklouzne (provedet efektní smyk) a nos surfboardu bude nasměrovaný, přímo proti zpěněny vlně.
Jakmile dokončíte oblouk otočte surfboard zpět po směru vlny pomocí přenesení váhy na zadní nohu.
Snažte se načasovat přeneseni váhy, tak aby do Vás vlna narazila, vy jste přešly pozvolna do dalšího oblouku.

Klíčové body správného frontside cutbacku

Začnete spodní oblouk s co největší rychlostí
Položte vedoucí ruku na vodu. (jemně se dotýkejte), Mějte ji jako by to byl střed kružnice, okolo které se poté otočíte.
Držte nízké postavení
Ukončete oblouk s přenesenou váhou na pokčenou přední nohu a zadní muže být natažená.

Typy:
Jako každý trik při surfování rychlost je velice důležitá čím vetší tím lepé.
Čím budete mít větší rychlost při začátku oblouku tím se můžete více postavit na hranu a tím více odstříknete efektně vodu.

Your rating: Nic Average: 3 (1 vote)