Surf guide

Nevíte, kde najít ty správné surfařské spoty, kde najdete ty nejlepší vlny a jaký vítr, swell či doba je pro surfování na nich nejlepší?

Surfguide se Vás pokusí provést po surfařské mapě.

Máte své oblíbené surfařské místo a chcete se o něj podělit s ostatními(asi blbost) nebo zhodnotit spot již recenzovaný?

Bali

Bali je velice hezký, na vlny jeden z nejbohatších ostrovů na světě, to znamená, že na něm můžete surfovat po celý rok, od ledna do prosince. Přestože slouží Bali jako odrazový můstek k dalším surfovým výpravám na okolní ostrovy, je pořád surfařským centrem Indonésie, kde všechno v 70. letech začalo. Bali je domovem více než 6 top spotů z první světové stovky. Najdete zde výborné beach breaky, rivermount breaky , point breaky a také dlouhé reef breaky lámající se o korály, především na poloostrově Bukit, které Bali nejvíce proslavili.. Většina těchto spotů je vhodnější pro pokročilejší surfaře, ale každý surfař si tu svojí vlnu najde.

Lombok

Jižní pobřeží Lomboku je bohaté na surfové spoty, je hodně členité s hodně záhyby a tak na něm lze surfovat v období dešťů i sucha,protože snadno najdete vítr offshore. Většina vln se láme o korálové útesy a jsou ovlivněny přílivem a odlivem. Beach breaky s bílým pískem jsou pravděpodobně nejkrásnější v celé Indonesii.

Nias

Nias je domovem jednoho z nejlepších right point breaků na světě.

Ostrovy Gili

Tři malé ostrůvky nazývané jako Gili (=indonésky ostrov), které nabízejí fantastické šnorchlování, levné ubytování a malé idylické pláže. Můžete se tam dostat z přístavu Bangsal, Senggi nebo Benoa na Bali.

Rote

Rote je ostrov, který je na surfařské mapě znám už přes 30 let, především díky super vlnám na Nemberele. Najdete zde spoustu left hand spotů, které funguji až do 15 ft. Vhodné pro všechny surfaře, pokud vlny nejsou příliš veliké.

Sabu a Rai Jua

Sever ostrova Sabu je znám díky right reef breaku, Na Rai Jua najdete left reef point break.

Sumba

Ostrov v Indonésii nejvíce položený v indickém oceánu, předsunutý před ostrovy Lombok ze západu a Flores z východu. Pozemské prozkoumání je velice náročné, neboť na ostrově neexistuje téměř žádná doprava. Pro cestovaní je nutná diplomacie s místními domorodci (doporučuji bonbóny a cigarety jako úplatky), aby jste sehnali nějaký povoz, který Vás zaveze ke spotům.

Sumbawa

Sumbawa je ostrov mezi ostrovy Lombok ze západu a Flores z východu. Sumbawa je 300km dlouhá a v největším o ohnisku jižního větru. Jestliže si budete chtít za vzpomínat na staré časy na Bali, Sumbawa je tím místem pro Vás. Nepřístupná krajina hliněná sopečnou činnosti je řídce obydlená. Doprava neexistuje kromě měst Poto Tono (hlavní přístav z Lomboku) a letištních měst Sumbawa Besar a Bima mezi nimiž vede jediná cesta na Sumbawe.