Surf camp Nemberala

surf camp nemberela the view from Bungalow
T-Land
bungalow

Celoroční surfařská základna na ostrově Rote Nemberela - Malebná vesnička, uchvatné vlny, stranou od hlavních turistických míst.

Surfcamp se nachází na odlehlém Indonéském ostrově Rote, který omívají vlny Indického oceánů, v rybářské vesničce Nemberala, kde se nachází v blízkosti hned několik surfařských spotu, pro všechny úrovně surfařů. Díky velice konzistentním vlnám Indického oceánu které přicházejí z jihu, se budete moci věnovat surfování téměř, každý den.Vítr převládá v období sucha jiho jiho-západní což je pro Nemberelu Off shore, v případě nepřízně větru nebo v období dešťů , kdy převládá obracený vítr je možné přejet druhou stranu ostrova. Nejlepší podmínky pro surfováni jsou v období sucha od dubna do listopadu.

Nemberela malá rybářská vesnička, která se stala turisticky vyhledávanou především u surfařů, díky kvalitním a konzistentním reefovým vlnám. Tato mírumilovná vesnička kde rostou kokosy vzdálená od civilizace i přes pozvolný turistický rozmach si stále nechává své venkovské kouzlo. Po vesnici se procházejí roztomilí čuníčci, kteří při odlivu vyrážejí hledat potravu na odkrytý reef..vice

Ubytování je v Bungalowech Anugerah cca 10m od moře přímo naproti hlavnímu surfařskému spotu v Hotelu Anugra. Bunaglowy jsou vybaveny fénem, sprchou a záchodem ( západním), postele jsou opatřeny moskytiérou. V ceně ubytování je dvakrát denně lodní surf taxi k surfařskému místu.

V ceně ubytování je jedno jídlo denně( snídaně)
V hotelu je možné koupit si sladkosti, pivo(nejstudenější pivo v Nemberele), surf wax, opalovací krém atd. nebo zajít na výborné jídlo.
Ve vesnici se nachází několik obchodů se smíšeným zbožím kde můžete koupit, základní hygienické a zdravotnické potřeby a dvě restaurace kde se můžete najíst.

T-LandT=Land

Přímo naproti vesnici Nemberela. Na Line-up se nejlépe dostanete za odlivu, stačí dojít a přebrodit cca 500 metrový reef, za přílivu musíte dopádlovat. Nejméně vody pro přebřoděníi bývá naproti Beach resort. Je možné se také na reef nechat odvézt lodičkou za poplatek 10 000 jedna cesta.

Naproti hotelu Tirosa, nepatrně vlevo. Spot možné surfovat za přílivu a mezi odlivem a přílivem. Je nutné dopádlovat cca 300 metru k reefu.

Poslední vlny na konci T-landu vpravo

Boa

8km jihovýchodně od vesnice Nemberela

Naproti hotelu, funguje pouze za velikého swellu.

Do surfcamp se nejlepé dostanete letecky.S Denpasaru na Bali létají denně spoje do Kupangu hlavního města západního Timoru.Letecké spoje provozuje společnostmerpati let trvá přibližně 3 hodiny a dostanete při něm malý snack. Do Kupangu operují také spoje s australského Darwinu. Na letišti Vás vyzvedne zaměstnanec surfcamp a odveze do hotelu,kde stravíte jednu noc a ráno Vás odveze do přístavu odkud pojede rychlo lodí (2.5h)na ostrov Rote. Poté již zbývájí dvě hodiny autem (odveze Vás zaměstnanec surfcampu) do vesničky Nemberela místa konání surfcampu. Cena letenky DPS-Kupang jedna cesta, se pohybuje kolem 1 500 CZK. Pokud budete mít zájem rádi pro Vás letenku zařídíme.

Cena surfcampu 9 noci 10 dni je 1450CZK

Cena surfcampu 5 noci 6 dni
12 300 CZK
Sleva pro skupiny vice jak 4 učastníci je 1500CZK

Cena zahrnuje :
Ubytovaní v Anugerah hotelu na Nemberele 4noci
Jedna noc v Kupangu
Lodní surf taxi dvakrát denně.
3x denně jidlo
Ferry VIP třída Kupang - Rote zpáteční
Transport v Kupangu(letiště-hotel-ferry-letiště)
Transport ferry Rote - Surfcamp a zpatky

V ceně není započítána zpáteční letenka Bali - Kupang.
Osobní pojištění
Transport na Bali

No votes yet